سلام به همه همراهان یوهاست‌کو اگه در اینترنت و اینستاگرام گشت گذار کرده باشید خیلی از پس ها رو دید که روش نوشته یا لوگوی قرار داره که به اون میگن واتمارک . watermark که معنی فارسی اون میشه نقش آب ترجمه میشه در اصل زمانی اختراع شد برای جلوگیری از جعل پول و اسناد دولتی استفاده میشد .واترمارک ها در اصل نقش های آبی بودن که با تابش نور به روی اون ها نمایان میشدن اگه اسکناس هارو دیده باشید توسط نور بنفش که به اون تابیده میشه مشخص میشن جعلی هستن یا نه .

بگذریم از این حرفا ببینیم در دوران دیجتال واترمارک ها چگونه به ما کمک می‌کنند ، واترمارک ها مثله گذشته ها برای جلوگیری از دزدی فایل های دیجتال ما استفاده میشن . شما با گذاشتن واترماک خودتون مشخص می‌کنید که این عکس یا ویدیو توسط شما تولید شده یا به اشتراک گذاشته شده .

واترماک ها چه استفاده ای دارن ؟

واترمارک ها میتونن لوگو یا متن باشن در خیلی از سایت های فروش فایل عکس این واترمارک ها به صورت پترن وار (به صورت ردیفی) قرار می‌گیرد تا کار دزدی رو برای افراد سخت کنه ، گفتیم دزدی ؟ درسته خیلی از افراد هستن که این واترمارک ها رو به صورت حرفه ای از تصویر حذق می‌کنند و شما انگشت به دهن می‌مانید .پس می‌گید چرا واترمارک بزنیم وقتی دزدا میتونن حذفش کنن ؟ خوب باید بگم شما سندی برای اثبات خواهید داشت و دوم جنبه تبلیغاتی دارد برای شما پس حتما در ویدیو ها یا عکس های خود از واترمارک استفاده کنید .

چگونه روی عکس ها و فیلم های خود واترمارک قرار بدیم ؟

خوب این خلیل اسونه اگه شما با گوشی کار کرده باشید می‌تونید در بخش ویرایشگر عکس ها قسمت واترمارک را ببینید . اگه دوست داشتید میتوانید در گوگل پلی یک سرج ساده بزنید و با استفاده از برنامه های که موجود هست برای ویدیو ها و عکس های خود واتمارک بزارید یادتون باشه برنامه های ادیت عکس و فیلم بیشترشون خودشون هم در هنگام خروجی گرفتن از فیلم ها واترمارکی رو قرار می دهند که به شما می‌گویند باید از نسخه پولی آن استفاده کنید نسخه های کرک شده همین برنامه ها نیز موجود است اینبار در کافی است در جستجو گر خود یک سرچی بزنید .

این کار روی کامپیوتر بسیار ساده تر است برنامه های زیادی وحود دارند مثلا برای عکس ها میتوان برنامه فوتوشاپ استفاده کرد البته برنامه های تخصصی هم برای این کار موجود هستن مثله Uconomix uMark که دانش کار کمتری میخواد برای ویدیو ها هم میتونید از برنامه های مثله پرمیر استفاده کنید برنامه ای حرفه ای برای ویرایش فیلم و گذاشت واترمارک رو فیلم البته به یاد داشته باشید بیشتر برنام های کانورتر هم دارای واترمارک هستن که به کم اون ها می‌توانید روی فیلم هایتان واتمارک بگذارید .

التبه برنامه های انلاین هم هستن که با استفاده از اون ها میتونید روی عکس ها واترمارک بزارید مثله watermark.ws یا watermarkly.com که به کمک اون ها میتونید واترمارک بگذارید .

 یک واترمارک خوب چگونه است ؟

به یاد داشته باشید واترمارک خوب واترماکی هست که اگه کسی از ویدیو شما استفاده کرد برای دیگران مشخص بشه که از پیج شما برداشته شده ، پیشنهاد میکنم اگر ویدیو می‌سازید حتما در ویدیو های خودتون توسط گفتار یا بنر کوچکی که روی کاغذ نوشته شده ( حالا شما میتونید بلند پرواز و خلاق باشید ) استفاده کنید اینجوری حذفش برای خیلی های سخت میشه . اگه فروشگاهی دارید و محصولات رو بصورت آنلاین میفروشید برای اعتماد بیشتر مشتری می تونید از کارت ویزیت خود تو پس زمینه عکس ها و فیلم  ها استفاده کنید .

خیلی ممنون که با ما همراه بودی با نظراتت دلگرممون کن 😍❤

طرحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *